Seznamovací pobyt žáků 1. ročníků

Libor Kunte Aktuálně

Pro žáky 1. ročníků maturitních oborů máme připraven dvoudenní seznamovací pobyt, který se uskuteční na začátku nového školního roku ve dnech 5. – 6. září 2023 v rekreačním středisku Netopýr Jiřetín pod Jedlovou. Budeme ubytováni v chatkách. Doprava je plánována autobusem od budovy školy a následný příjezd opět ke škole. Přibližný časový harmonogram odjezdu a návratu z pobytu bude znám aktuálně se zahájením kurzu a sdělen na stránkách školy.

Začínáme obědem a končíme také obědem. Je nutné mít s sebou kromě osobních věcí a sportovního oblečení i spacák a deku pod sebe (na tuto jednu noc nebudeme mít povlečení). Hrozí chladné počasí, chatky nejsou vytápěné. Vzhledem k proměnlivému počasí je nutné mít sebou náhradní i teplejší oblečení (triko, mikinu, kalhoty, ponožky, boty, nepromokavou bundu, kšiltovku, event. pláštěnku). Kromě těchto věcí bude potřeba baterka, zápisník a tužka, hygienické potřeby a užívané léky. Je na zvážení individuální finanční obnos pro případné zakoupení drobného občerstvení při krátkém výletu během pobytu.

Náplní kurzu je poznat se navzájem trochu jinak, najít spolužáky, uvědomit si hodnotu budoucího kolektivu formou různých sportovních a společenských her a utkání. Víme, že první ročník je finančně velmi náročný, ale vzhledem k tomu, že žáci budou spolu trávit velmi mnoho času, investice do poznání se zúročí během dalšího období.

Počítáme s maximální částkou cca 850,- Kč. Pro případné veškeré úpravy či změny budou informace zde našich internetových stránkách. Před odjezdem žák odevzdá třídnímu učiteli uhrazenou hotově částku za pobyt, zákonnými zástupci vyplněné a podepsané potvrzení o bezinfekčnosti (formulář níže). Při změně epidemiologické situace v době konání adaptačního pobytu bude postupováno v souladu se směrnicemi Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.