MINISTR

ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Návštěva pana ministra

V pondělí 14. května jsme byli poctěni návštěvou ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Pan ministr Robert Plaga svou návštěvu školy absolvoval během pracovního výjezdu vlády České republiky do Ústeckého kraje. Pana ministra přivítal ředitel školy, který na setkání s pracovníky školy představil i další významné hosty, jimiž byli pan Milan Hnilička (bývalý hokejový brankář) – nyní v pozici vládního zmocněnce pro sport, pan Petr Šmíd – náměstek hejtmana Ústeckého kraje s kompetencemi pro oblast školství, mládeže a sportu a paní Dagmar Waicová – vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ústeckého kraje.

 

Návštěvu zahájila krátká diskuze s pracovníky školy, která se dotýkala především možné změny v nařízení vlády (NV71/2017), které zařadilo povinnou maturitu z matematiky na vybraných oborech. Diskutovalo se také o projektech ERASMUS+, přičemž pan ministr ocenil snahu školy o získávání těchto projektů pro žáky i pedagogy školy. Po krátkém občerstvení pan ministr s doprovodem absolvoval prohlídku naší botanické zahrady a stájí s koňmi.

 

Návštěva trvala necelé dvě hodiny, při kterých jsme měli možnost probrat s panem ministrem řadu témat, které současné školství trápí. Všichni, kdož se setkání s panem ministrem a zmocněncem vlády pro sport zúčastnili, ocenili jejich velmi příjemné vystupování a perfektní znalost problematiky. Jsem velmi potěšen, že Ústecký kraj vybral k návštěvě pana ministra naši školu a věřím, že zastavení na Libverdě bylo i pro pana ministra obohacující a příjemné.

 

Ing. Libor Kunte, Ph.D., ředitel školy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *