Studijní stáž

dánských studentů

Návštěva z Dánska

Studijní stáž dánských studentů v naší škole

Duben 2017


Ve dnech 23. až 28. dubna 2017 navštívila naši školu skupina 8 dánských studentů s jedním pedagogem   partnerské zemědělské školy v dánském Höngu. Jejich pobyt se uskutečnil v rámci spolupráce, která navazuje na tzv.“shadowing“ naší učitelky AJ ve škole v Höngu před dvěma lety a na týdenní studijní stáž 6 žáků oboru Veterinářství a 2 pedagogů v Dánsku v říjnu 2016. Žáci a učitelé zemědělské školy v Höngu také každoročně navštěvují naši školu během svého pobytu v České republice.

Pobyt dánských studentů byl zaměřen na poznávání naší školy, města Děčína, Národního parku České Švýcarsko a ekofarem v našem regionu. Jeden den strávili praktickým výcvikem v ZOO zahradě v Děčíně a také návštěvou Prahy. Při pobytu v naší škole se setkali se studenty naší školy, zúčastnili se hodin AJ, prohlédli si celý areál školy, pracovali ve stájích a projeli se na koních.

Všech aktivit se vždy zúčastnili i někteří naši studenti, kteří je provázeli nejen při výuce, praktickém výcviku či na exkurzích, ale i ve volném čase.

Pro všechny zúčastněné měla stáž obrovský význam ať už z hlediska odborného, sociálně-kulturního či jazykového. Přestože tento projekt není nijak finančně podporován z žádných vnějších

zdrojů a veškeré náklady s ním spojené jsou kryty oběma školami a samotnými studenty, v projektu partnerství budeme i nadále pokračovat v příštím roce.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *